Víc hlav víc ví ?!?

Ve snaze najít "ten pravý" zvuk prog-folk-metalu, jsme se odhodlali k divoké akci přezdívané "Dáme hlavy dohromady a uslyšíme!" :) Jak se nakonec ukázalo, pravda si je mrška ošemetná a dělá si co chce :) Takže výsledkem tohoto "testu" mohlo být okřídlené - Vím, že nic nevím, ale nám to pomohlo vyřešit nejdůležitější slepou uličku v hledání kytarového zvuku pro bustrované ropovody a to naprosto mylnou představu drtivé většiny obce kytaristické, že tento zvuk snad závisí především na použitém zesilovači!!! Někdo přísahá na Mäso/Bugi, jiný si hraje s ENGLičákama jak malý, někteří dokonce šetří desítky výplat na Diezely aj benzíny, několik Deka-tónů nebo snad Überschally (schílenci :) … a přitom všichni svorně plijou na Maršály, jak je dneska v módě :) Ale přátelé, slovy klasika, foukáním cigaretového dýmu do umyvadla zlato nevzniká a můžete proti tomu protestovat, ba dokonce s tím můžete i nesouhlasit, ale to je tak všechno co proti tomu můžete dělat! :)

Nesrovnatelně (a to nesrovnatelně bych 5x podtrhl, kdybych věděl jak to v html udělat :) většího rozdílu ve zvuku jsme dosahovali na stejném zesilovači připojeném na různé bedny než na různých zesilovačích na stejné bedně, a pak že ryba smrdí od hlavy !!!

A aby to nebyla jenom hromada rádobychytrých pindů (a taky pro to, že za 20 min už nikdo neslyšel nic :) jsme nahráli zvukové vzorky. Fraňa s Peterem spokojeně točili poťákama a Hyenik si udělal pěkný víkend se dvěma riffama :) Přes tu nezáživnou práci, složité domlouvání (protože ještě v pátek odpoledne se celá bujará konstrukce hroutila jako domeček z karet vlivem změněných mobilů, zapomenutých klíčů atd.), přes 800 km naježděných a mnoho tun navzpíraných, to stálo za to. Teď už totiž Paladran team může říct Už vím proč a jak :)
 

Ukázky je možné naleznout na speciálním webu Víc hlav víc ví ?!? kde je možné si udělat o celé problematice multimediální obrázek i díky odkazům na další weby.

Závěrem ještě rozsáhlé poděkování všem supportérům, díky byli ste supr:
M/B rectifier + recto box : Bugi Like Fool
5150 + Marshall 900 + 5150 boxy : ogaři z hrčanice Substance Of Change
ENGL Savage SE + Engl box : Simon Rapant a Staňa Valášek von Šopa
ENGL Fireball : Líba Endless
Recto by Zeman - Rosťa Memoria
B 52 - neznámý vojín