the Making Of Hokus Fokus

Jednou v zimě slovo dalo slovo a Hyenik se Štětináčem (Rudé Kostry) zkusili natočit "výukové video" hry na akustickou kytary, které v tom čase zrovna začal Fokus distribuovat. To byla samozřejmě pouze úvodní myšlenka, která se vyvinula spíš ve spontánní improvizovanou ukázku pár zásadních (i nedůležitých :) postřehů obou exhibicionistů, týkající se hry na akustickou kytaru. Tito výtečníci jsou však jeden za 18 a druhý bez 2 za 20 (…..tzn. 22, pozn. matematická :) a jejich hra se poněkud vymyká běžnému táborákovému drnkání nebo chcete-li klasickému pojetí akustické kytary jak si ji folky-nefolky, představí běžný nefolkový posluchač. Ovlivněni spíše "tajnými tipy" na akustická esa (Tommy Emmanuel, akustické výlety rockerů Nuno Bettencourta a Zakka Wylda, Bob Brozman, nebo třeba naše geniální Dagmar Andrtová) než oslavované celebrity akustického nebe, se oba už dávno vydali na cestu hledání energie, dynamiky a nečekaných souvislostí, jak už brzo bude možno shlédnout na dlouho připravovaném CD romu Fokus (nebo třeba na jejich právě připravovaných nahrávkách). Jako ochutnávka zatím může posloužit fotoreportáž z natáčení těchto výbřesků, ke kterým se "nachomýtl" jako kameraman Peter von Paladran (což nakonec bude mít ještě CD-romskou dohru :) Nepřítomnost hyenicko-fotografická je způsobena kolegiálním prděním, pozn. zneuznaného protagonisty :)


Posléze podobnou exhibici zvěčnil i Ashok (Root, Equirhodont) tentokrát jako ódu na svoje neposedné prstíky a elektrické kytary. Takže čekejte na padající listí ….na podzim by snad už konečně motyka měla spustit :) Totálně polní až lesní podmínky dokumentují sestřihy nepovedených záběrů, které by mohly případné zájemce o "velké pravdy" trochu nalákat či leccos poodhalit. Obvykle se tyto sekvence stříhají pod závěrečné titulky (viz. Kutil Tim, Tele - Tele, nebo filmy Jackieho Chana), ale protože oba samožerbuchové využili titulky k mrzké vlastní propagaci, materializoval se tento zapáchající odpad ve formě krátce zasmrdivších střihových klípků. Otrlí jedinci kteří snesou "semtam" nějakou tu chybku, mentálně zaostalé koktaly a ostřejší slovo linoucí se z romantických rtíků folkmetalisty je nepohorší, nechť na vlastní nebezpečí vstoupí ….

Upgrade 16.5.2006
Tak motyka nespustí :) Inkriminované CD je ve výrobě už více než rok a pravděpodobně více než několik let ještě bude, takže teď už poněkud historická videa můžete stahovat na Instrumentu.