Chiasmatic - Temptament

Účinkování v Hadraplánu zaujalo horňácké virtuózy natolik, že projevili zájem o mnohem užší (a přitom volnější) kooperaci. Slovy magistra: "Aby to nebyl pouze kontrastní oheň a led, ale spíš plazma, nové skupenství hudby". A protože majstr Květák zrovna hledal pro zajímavý multimediální projektörr (o něm více někdy příště) nějaký moderní kořenový crossover, padlo usnesení o zabití 27 much jedním trsátkem, a na prázdniny bylo naplánovano slavnostní spuštění generátoru studené fúze. Počáteční nadšení začalo vyhasínat měsíc před startem, kdy nebyla hotová ani nota a na organizačně technické komplikace raději ani nevzpomínat. Veliký dík patří Radkovi s Davidem, kteří dokázali naskočit do rozjetého šinkansenu pár týdnů, respektive 2 dny! před natáčením. Ladění formy probíhalo stylově - většina členovců se rozjela do světa pro etnické inšpirácie (Jordánsko, Turecko, Polsko, Německo...) až nakonec byla páska přeci jen přestřižena:
 

Všichni účastníci zájezdu za hranice všední hudby přiložili ruku k dílu a tak se původní hyenikovo homodemo rozkošatělo do nevídaných rozměrů soundtracku ze života šesti písní v tří a půl minutovém poklusu. Dýchavičný začátek i rekordingové peripetie zachycuje nelístostný dokument o křížení.
Tvořivá atmosféra nakonec vykvasila v přírodní anomálii, ke kterému dochází tak 1x, maximálně 2x za 10 let. Paladran LIVE! Je tu reálná naděje, že se nakonec tato rarita zhmotní v podobě pohyblivých obrázků "Na Kloboučku ve Veselí". Zatím aspoň investigativní záznam přípravy na intimní styk hudebníků. Bylo to úžasné, vzrušující a vzhledem k organizačním problémům biblických rozměrů to jednou stačilo až nad hlavu. Takže zbývá vyslovit pochvalu před nenastoupenou jednotkou vojínům Wonderbrovi a Metronomovi, že nenechali kolegy ve štychu a přetrpěli tuhle půlnoční šichtu pod stovkami kW sálajících reflektorů.