• novinky •

11.12.
Mikulášská nadílka
Hyenikův hadr poslední dobou pořád zlobil, tak dostal uhlí. Nečekaná dodávka fosilního paliva před zimou ho rozjařila natolik, že samým štěstím před bílým vousem klekl a data nechal čertu napospas :( Tolik na vysvětlenou, proč stále nefunguje ropovod Družba a prodlužuje se tak čekání na další díl telenovely Nodfyráři všech zemí, spalte se.
13.11.
Když zazní keltský tón…
Po předlouhé dělostřelecké přípravě konečně i hoboj spustil a podtrhl tak parodicky pohádkovou atmosféru furiantské písničky Kuthan, které Páter Lux nadává "zhudebněná rýmovaná esej o osídlování české kotliny". Dále jako předvánoční bonus nabízíme amatérské foťákové vaideo (7,3 MB) z polského zájezdu instrumentálních korespondentů.
7.11.
Basy není nikdy dost!
S ohledem na míru důležitosti pro celkový sound a koláče sledovanosti, byli scénáristé nuceni změnit plánovaný druhý ropovodný díl natáčené telenovely za mnohem údernější titul – Basstard aneb hříchy minulosti. Tento opravdu hutný materiál může být až šokující, ale nebezpečí nepotrestané újmy nehrozí, neboť Heavy Metal Is the Law! A protože teď zrovna máme basové období, Vlaďa se v dresu svých domovských koster propracoval až k prezentaci na CD příloze časopisu Muzikus, díky aktivní účasti na Huvelu 2005. Prostě kotlíci si vyjeli pod stan ;o)
18.10.
Třešničky na Paladranu...
Na stránkách věnovaných basové kytaře můžete mezi těmi všemi bass-tuózy narazit také na profil Vladimíra "Gumy" Beránka. Další členovec teamu Páter Lux vyrazil (společně s Georgem JV, Tarabysem a Paaxem) načerpat inspiraci pro kytarový duel nodfyrové Wasteland suity. Předvedený cirkus na dotyčné udělal takový dojem, že z George samovolně vyhřezl report obohacený fotografiemi z místa činu.
13.10.
Táboráku plápolej...
Jak se pomalu blíží ke konci práce na miniCD Nodfyr, přišla konečně řada i na jejich zdokumentování. Nebude to sice žádná trendová srdceryvně sladkobolná nekonečná telenovela, ale pár dílů se přece jen nastřádá. Zatím si můžete dát první pravidelnou dávku (n)emocí. A co příště? Možná přijde i Ropovod Družba.
30.9.
Zborcené harfy zvuk, ztrhané struny tón...
Jednoho dne volna Paladran využil k dalšímu zvukovému experimentu. Peter si pořizuje nové aparáty jak na běžícím analogovém pásu a tak bylo třeba prověřit, jestli je zemanissimo dostatečně krémové, santana-box dostatečně chrochtavě brutalní a federativní box dostatečně pomlčkový. Místo statických záběrů z kroucení knoflíky, jsme tentokrát nakrútili daleko průkaznější kratičké video. Výsledné vypreparované vzorky je možné, jako obvykle, žilně aplikovat zde.
29.9.
Pálím, pálíš, pálí...
Po kratší odmlce způsobené přestavbou hyenikova homo-recording studia (spojené s totalní rekonstrukcí sociálek, šaten, režie i ubytovacích prostor), přicházejí už sice poněkud vyčpělé, přesto však novinky :) Rustem znovu ruluje a Nu-mix této neodbytné odrhovačky je součástí kompilace CD Palba časopisu Rock&Pop. Kromě vybrané červeno-černé společnosti, upravené aranže, kompletního přehrání a "sneapovskeho" zvuku, je možné taky koutkem oka poprvé zahlédnout obal připravovaného miniCD od vsetínského grafického démona Ruffa.
2.9.
Prodejný Paladran!
V počátcích Paladranu se komerce pokusila zachytit drápkem i v tak ryzím a nezkaženém projektu jehož mladiství členové dokonce nerozvážně kývli na nabídku vyrobit reklamní rádiový podkres. Omluvou snad může být, že zadání znělo na pořádný bigbít a že se reklama nakonec nerealizovala :) Zbyl tak pouze dobový artefakt a procvičení společné virtuální spolupráce. Pro ukrácení krátké chvíle zbývající do vzplanutí Nodfyru, kdy brod je nedaleko, je možné kalhoty stahovat zde.
17.8.
Mícháme!
A rozhodně se neflákáme. Hyenik usoudil, že riskovat se holt taky někdy musí, a tak navzdory nepopiratelným kvalitám předních světových mistrů zvuku přidělil nakonec nelehký úkol cizelování budoucího mini CD Nodfyr svému bratru ve zbrani Peterovi. Ten se s radostí okamžitě vrhl do práce a jako správný mixér se jal svými metličkami, hnětači a noži uspořádat chaos, který se podařilo Hyenikovi & spol. napáchat v nekontrolovatelné euforii z nahrávání akustických nástrojů :-) Narozdíl od elektrických kytar a bicích se bohužel Hyenik při akustických frekvencích neudržel na uzdě a tak některé sessiony nakonec obsahují až neuvěřitelná množství akustických kytar, violončel, houslí a zase kytar a houslí... A to není všechno - stále toho ještě dost chybí! To máte: sólové vokály, flétny, hoboje, kytarová sóla, doprovodné vokály... Počty stop se v některých skladbách už teď přehouply přes stovku a to je docela dobrý důvod k oslavě, nebo ne? :-)
6.8.
Okurky došly
Po krátké odmlce způsobené především nepřízní počasí, se opět hlásíme se soustředěným multimediálním nátlakem na kdovíkolikátou signální. Tento aperitiv by měl navnadit chuťové buňky na hlavní chod, který je ovšem v rukou Fokusích :)
17.7.
První výškový tábor..
O víkendu se podařilo překonat hranici 1000 přístupů na stránky Paladranu. Na 5000. hit bychom mohli vypsat nějakou cílovou prémii :)
15.7.
Bicykling…
Ve 44. kole hitparády Mendosino, tentokrát Rustem získal znova bramborovou medaili :) Znova díky za vaše hlasy. Situace vypadá poněkud zacykleně…Naše bilance je zatím 8-1-1-4-4 což je na klasický rádiový hit jako Rustem moc pěkný výsledek :) Speakři rádia Flash se sice pořád nemůžou smířit s tím že Rustem je song z dálného východu a pořád ho se ho snaží výslovností "rastem" zesvětovět, ale to je jenom piha krásy ;o) Hyenik za transylvánských nocí vytvořil divoce ambientní tribal-neuro-stoner remix jednoho songu z chystaného miniCD, ale protože se ukázal až příliš zavádějící, jeho zvěřejnění bude muset počkat až na emisi miniCD Nodfyr…
8.7.
Silový trojboj
Po zvěčnění "jednoduchých" lahůdek Hyenikem (sóla akustickokytarové, harmonikové a zpěvy sborové) dostává pracovní bundly do spárů Peter (tedy až Fraňa na poště vytřepe svůj batoh kde už je 14 dní nosí :), a nasází tam pár kytarových arpegií ala Yngwie Mamlastein. Těsně před zážehem jsou i dechoví hosté (flétna & hoboj) a pak už bude zbývat poslední - malý krok pro člověka a tak velký skok pro Paladran ....zpěvy páteční :).... po nich už jenom synchronizace, střihy, rovnačky a míchačky toho hrozivého množství stop, které se díky zvukovému experimentování rozmožily jako králíci!!!
1.7.
Sadíme brambory
Ve 43. kole hitparády Mendosino, tentokrát Rustem získal bramborovou medaili. Díky za vaše hlasy. Dále přibyly další burcující skutečnosti otřásající samotnou podstatou Rustemu!
28.6.
Okurková sezóna
Šokující odhalení!!! Obnažené pozadí Rustemu!!! Co všechno jste chtěli vědět o rumunských pjačenicách a báli jste se zeptat !!! Multimediální hypertextová zpověď!!! Pikantní podrobnosti ze zákulisí!!! FOTO! AUDIO!! VIDEO!!! a mnohem víc ZADARMO, čtěte zde
27.6.
Kosmetický saloon
Po mnoha drobných kosmetických (tj.málo viditelných ale přesto časově náročných) upgradech vzhledu webu je na zítřek nachystána opravdová letní pecka!
17.6.
Špička ľadovca
Ve 42. kole hitparády Mendosino, obsadil Rustem znova PRVNÍ místo. Děkujeme všem za hlasy. Kromě muziky bylo možné vyslechnout i vyčerpávající přednášku o parních lokomotivách bývalého Československa, namátkou…Albatros mosel mať dvoch kúričov, lebo iba jeden by tam skapal, a plno jiných burcujích faktů, které však byly ukončeny "krutou pravdou", že dnešná mladá generácia má v trubke dajaký parný rušeň :)
10.6.
Za devaterými horami…
Pohádka začíná! V galeriích přibyl další příspěvek, tentokrát věnovaný tomu nejdůležitějšímu - rytmice :)
5.6.
Útok na špicu hitparády
Děkujeme za přízeň a spoustu hlasů, které zajistily Rustemu v 41.kole hitparády Mendosino slovenského rádia Flash, PRVNÍ místo. Pravděpodobně je tahle dvouminutovka velice vhodná na vyplnění pauz zbývajích do reklamy :)
4.6.
Ej hudci, hudci
Podrobná analýza Hyenikem požadovaných ropovodů odhalila, že to není nakonec valašský duvaj ale rumunské halgáto :) Galerii z nahrávání a nejen ji je možné shlédnout zde.
1.6.
Mezinárodní den dětí a mládeže
Mládí má zelenou a chce si především hrát a proto byla galerie Od hradu ke hradu putujem obohacena o multimediálně hravý bonus - homovidea lascivně poodhalující pozadí Paladranu.
31.5.
Rustem v hitparádě
Pro Rustem můžete hlasovat na stránkách slovenského rádia Flash, hitparáda Mendosino. 4 z 5 lékařů doporučují dále hlasovat pro Sad Harmony a Dark Gamballe, ať je ten slovenský éter trochu zaneřáděný :)
30.5.
Závody ve zbrojení
Válečný štváč Peter ze svých spanilých jízd západními královstvími přivezl novou zbraň! V mládí příliš hltal mayovky a tak hledal nějakou pořádnou medvědobijku nebo aspoň henryovku, ale nakonec vzal za vděk i Životem Briana Maye, protože Karel je příliš zaneprázděn svým gottstvím. Zaplatil příznačných 666 EUR plus vlastní duši (dávno propadlou Královně) a vše zpečetil vlastní krví na fakturu (…Germáni jsou z Fausta úplně mimo). A tak tento pekelný stroj, vynález zkázy a zhouba lidstva začal skrze Hlas AC30 bleskově chrlit zmar do české kotliny, jak se ostatně můžete přesvědčit zde. Hyenikova příruční skládací kytara (právě se nacházející na cvičných střelbách) se s takovou zbraní hromadného ničení samozřejmě rovnat nemůže :)
26.5.
HM is the law
Přes víkend byly doplněny další střípky do nodfyrové mozaiky - "pár" stop akustických "smyček", violoncello a HM - hudecká muzika Muzyga. Nahrávání bylo dostatečně folklórní (tj.nepřipravené, improvizované a živelné) slivovica tekla prúdem, nálada byla výborná a pracovalo se tak horlivě, až se týraný hardware přehříval a bylo nutné ho pořádně chladit :) V dohledné době se objeví i nějaké homo-videa, zatím přibyla další histerická galerie, tentokrát velmi hypertextově multimediální ;-)
17.5.
Jaro přeje rozmnožování
Galerie se nám rozrostla o další dítko, tentokrát velmi rozsáhlé, rozverné a s hudbou téměř nesouvisející. Ale vlastní hlava se cení, ne? ;o) Už brzy také skončí skandální rozmazávání skutečností z pohnuté minulosti Paladranu a paparazzi se začnou věnovat žhavé současnosti …Stay in tune(l)
16.5.
Nový přírůstek do rodiny!
Peter si v honbě za ještě krémovějším zvukem pořídil nové Zemanissimo. Jeho lahodná chuť s velkými kousky lamp mu zachutnala natolik, že už si objednal další (do)dávku, tentokrát naklonovaný Englický pudink a výhledově to vypadá na trojčata (zvažuje se další mäsový chrochtal). Ropovodné kytary už se těší na takovou záplavu surovostí :)
7.5.
Dřevo už se řádně tře...
V pátek následovalo během pár hodin cca 50 stop akustických kytar (ať ta míchačka za něco stojí :), a za 14 dní přijdou snad na řadu i hosté a malý Nodfyr konečně vzplane...
5.5.
Doctor in da house!
Po dlouhé a těžké nemoci, po více než osmi letech trápení, konečně i motyka spustila:) Jedna část histerického úvodu do ďúrovatých tihel bude pravděpodobně posléze publikovanána i knižně, takže snad ten vánoční zánět měchýřový nakonec nebyl zbytečný :)
1.5.
Svátek práce
Peter vyrobil flashový rustem-bonbónek jako přílohu k avizovanému CD romu Fokus/Redblack, kde kromě jiného budou i ukázkové videa věnované akustickým kytarám (Štětináč/Rudé Kostry + Hyenik/Paladran) a elektrickým pidlikačkám (Ashok/Root, Equirhodont ;o) a dost možná i další překvapení kouzelníka Fokustóna. Termín vydání…co nevidět a možná ještě dřív :)))
30.4.
Rustem v zahraničním éteru…
Dorazila k nám zprávička že Rustem byl zařazen spolu s DarkGamballe a Sad Harmony do aprílového playlistu polského pořadu Devil´s Music.
28.4.
Jedno točené…
Po hektickém víkendu ve studiu spojeném se stovkami ujetých km, byly natočeny basa a zkreslené ropovody (děkujeme Catchovi z Inter-Fokus za půjčený aparát), takže k dokončení miniCD už zbývají "jenom" akustické kytary, zpěvy, sóla a hosté (cello, flétny, hoboj a hudecká muzika). Takovým tempem to snad do vánoc stihnem :) Postupně budou vyplouvat na světlo nějaké fotky, komentáře, videa apod …
15.4.2005
Nodfyr v dohlednu!
Ale nepracuje se pouze na stránkách. Paladran nastupuje 22.4. do studia ztvárnit pár dalších karpatských prog-folk-metalových odrhovaček, což je vzápětí hekticky následováno obhajobou Hyenikova doktorského titulu :) Potom se snad konečně začnou pomalu plnit i další sekce na stránkách, nějaké ty mp3, videa apod. Zatím je možno diskutovat v guestbooku, kde se rozjela bouřlivá diskuze o folklóru jeho úpravách a hudbě obecně.
14.4.2005
Apríl
Aprílové počasí je nestálé, člověk míní a okolnosti mění a proto se update zase trochu opozdil, ale už je to tady :) Byly přidány další dvě galerie a dvě subgalerie, s reporty i komentáři, opraveny nějaké drobnosti v zobrazování atd. Někdy jsou dráty z rumunska nějak ucpané což je docela dobrá výmluva, podobně jako britský notebook, který věci spíš komplikuje než aby jim pomáhal :)
31.3.2005
Kolaps
V důsledku hardwarového kolapsu bylo přidávání nových věcí dočasně znemožněno. Na novinky se těšte po víkendu ;o).
10.3.05
Paladran na Metalmanii !?!
Paladranovský cover "rumunské pjačenice" Rustem se objeví na kompilačním CD vydaném u příležitosti festivalu Metalmania 2005. V sekci media si inkriminovanou metalmaniackou exhibici můžete stáhnout v mp3.
10.3.05
Paladran spuštěn !
Po dlouhém, několikamesíčním boji je tato stránka spuštěna.