• novinky •

28.12.
...u ohníčku, dvanáct zbojníčků
Proběhl rekordink jedné z cca 15 připravených kytar. Hrabě Drákula se (jako obvykle) nedostavil (asi neměl vycházky z krypty) a tak byla dál natočena pouze klíčová pasáž chystané desky.
18.12.
Někdy víc, znamená víc!
Opožděného malého pašáka dostal Rustem na Rockmagu. Ale Pedro na vaivřínech neusíná a nadále vybrušuje svoji tajnou techniku "dvojitej kápo".
15.12.
Host do domu, paličku do ruky
...my jsme hráli na cimbály, všichni myši tancovaly. Jak již 1.12.2007 v 16:41 majstr předeslal, tak hyenik odtajňuje. Po nahrávání nové desky world-Čechomoru, se svým výbušným stylem tato horńácká star bude prezentovat i na wallachian-Paladranu. Zatím tedy pouze "decentní" ochutnávka.
5.12.
Zpátky do trenek
S vidinou mrzkého zisku, s vyžádáním zásilky podkultových makových krowek, donutil ko-prdu-cent (pod dohledem odporníků), hyenika přehrát všechny! kytary. Doufejme, že naposled. Kdo čirou shodou nešťastných náhod nemohl sledovat online přenos, může si posloužit offline. Už i s ukázkou...
26.11.
Ohlasy písní metalopolských
Důkladně uleželý, temně-morový, kritický postřeh byl objeven v metalovém městě.
PS 4 DKM: Bohužel bude.
20.11.
Řekněte SIR...
Haló tady Impulsovi! Skvělá homodemo metoda byla oprášena vědeckým ústavem Paladranu. Pomocí takového "zvuku" lze získat výborný speaker simulátor (základní to kámen úrazu každé simulace). Poučit se je možno v rozsáhlé, s každým pátým slovem srozumitelné, učené disputaci.
10.11.
Cvičme v rytme
Na bleskový icq-ebm-jam je možné si aj zaerobýkovat. Ocelotrapič (AE) právě internacionálně vybílil náš špajz. Valašský kopro-du-cent zavelel všechno vylejt a protože opakování je matka moudrosti, hyenik bude muset do Šopy před přehrávkovou komisi. Aspoň že ty škopky už jsou po 10 měsících tvrdé práce doeditované...
4.10.
Ticho po pěšině?
Ale kdeže. Byla dokončena obrazová část klipu (velké díky do Velké), dokončuje se kotlíkářsko-šuplíkový cover, hyenik spoluorganizoval kytarový sraz a zařizuje si svoje putovni studio, pedro krutě míchá a proběhla i masivní údržba kytarového parku, někteří huslisti radši místo frekvencí čile utíkají do Chile ....a tak to trochu jiskří.
14.9.
Jezte zeleninu. Je dravá.
Team posílila další star! Nebo aspoň otisk její umělecké potence ulpělý za nultým pražcem. Přívítejme tedy pionýrského TyTábora, který už se ve svém luxusním kufru těší, jak si vystřihne nějakou karpatskou baladu, protože „…drevo javorové, ej na kytaru dobré.“
31.8.
Prázdniny jsou v pr...achu
Škola volá a na začátek nového semestru hned malé opáčko. Varování ministra školství - Pouze pro otrlé! A dlouhé to je!! Kdo bude vyrušovat, dostane za trest 100x napsat Jsem Kelt!!!
22.8.
Eskalace zbrojení!
Letní přestupní termín už je pryč, ale Paladran přesto získal další posilu! Nákup byl financován z evropského fondu na záchranu Dreadnaughta bělohlavého. Šopa z toho klidně i tentokrát radost mít nemusí, ale Pedro si přistřihnout křídla nenechá...
14.8.
Bože, jak hluboko sem klesla
Nová posila teamu se zove Macho FBM baritone aneb ještě hlubší ponor, než jsme zoufali. Z této, v CZ F&C kruzích absolutní novinky, byli nadšení např. Vladimír Merta nebo Janet Robin. Duníme, duníme hore po dědině...
8.8.
Dobří holubi se vracejí
Zcenzurovaná recenze která nevyšla na xichtech + jedno propastné repete. Pracovní sestřih doprovodných stop se dokonce dva dny držel v MBZ Top 5 !!! Kdo nevěří ať tam běží. Pomalými přískoky se recordí vpřed... a dál... a výš... a hloubš... a...
12.7.
Zmateni v Karpatech
Zkuste zabloudit na bandzone a poslechnout ještě teplý ropovodný sestřih "Mathenatic Dual Kore Folklore" (kopytoright by majstr Valášek von Šopa). Kromě pátrání po kytarovém zvuku "za pětník zpátky" se také bubenicky představuje Metronom (Rudé kostry) alias Jasoň a Krimsoň alias "ještě větší jazzman než jsme doufali".
24.6.
Histerické okénko
Když chce hrát valach blues, poradí si i s nedostatkem asijských etno instrumentů - záznam prastaré cirkusové estrády ze seriózní muzikologické přednášky je možno "streamovat" nebo "downloadit" (9,5 MB).
13.6.
Paladran nespí!
Ani všechny živelné pohromy doutnající oheň nezahasily. Ve studiu byla uvítána návštěva z nejvzácnějších. A zuřivě se míchá! Momentálně se rozhořel spor mezi dvěma extrémisty o podobu dual kore folklore, jestli "ó sudová" nebo "utržené sluchátko" (myšlena je samozřejmě převažující frekvence). Teď už jenom chybí, aby se po zástupcích mystických spodků a sportovních středů, ohlásily i metalízované výšky.
9.6.
Jurský park
Prehisterickou perličku je možné zkusit na bandzone. Jedno z prenatálních stádií Paladranu.
3.6.
Short summary
Bubenický PC netrhal partu a přidal se ke všeobecnému kolapsu výpočetní techniky projektu Paladran. Na den dětí si byl pP pohrát ve studiu se zpěvem budovatelských písní, výsledek bude již zanedlouho k volnému obchodování. Další pohledy na The Thing byly předneseny minstrelem až z nebes. Závěrem kratičké noticky fób-ické. A pilně se maká, vždyť tu jsou prázdniny!
19.5.
Mizérií osudu pronásledován...
je Paladran v poslední době. Tři ze čtyř projektových kompjůtrů zkolabovaly. Ale na druhou stranu, aspoň byl čas se nadechnout před další smrští...
22.4.
Thick As A Břit
Demo Nodfyr je minialbem roku podle Antiankety českých tvrděrockových publicistů BŘITVA 2006!
19.4.
Duben eště tam budem
Kam Paladran požene svá stáda je možné se dovědet v další rozmowě glebinowej s hyenikem na Metalnation, "vikinská" recenze je k nahlédnutí na Brainsmash a hlasovat pro bublající antikeltský kotel je možné v MP3Parádě tamtéž, bardzo dzienkujeme.
11.4.
Razorblade Romance
Překvapivá zpráva přišla dnes, miniCD Nodfyr bylo nominováno v kategorii minialbum roku v Antianketě českých tvrděrockových publicistů BŘITVA 2006! Na demo, honosně nazývané miniCD (kvůli použitému médiu), docela slušný výkon...
2.4.
Repetice
Opakování je matka modrosti, modrá je dobrá a pro velký úspěch je možno si dát i do druhé nohy: Rozh&Ovor pro Rock&Mag, po(whi)plashnou oslavnou ódu, případně slavnostně tištěné Interview s upírem. Černé na bílém. Šachu zdar.
30.3.
Legalizace!
Větší než malou dávku je možno vyčadit na Metal-opium. Slibovaná hyenikova estráda už se blíží. Kdo se v čtvrtek bude vyskytovat na východním pohraničí, může se dovědět něco o žonglování i dalších činostech nezbytných pro život každého kytaristy.
27.3.
U vytržení!!!
Ve společenském týdeníku Reflex se Nodfyr zjevil v této exaltované rubrice. Paladran team velmi těší, že pastýřské popěvky nerozhýbávají pouze stáda valašského skotu.
18.3.
Tři chlapi v chalupě
Po zimním spánku se probudila další svatá trojice recenzentů ... do týdne hotový (20.12.) kovový národ, natěšeně rozverný marastjakcyp a co je psáno to je dáno kouzelný pařátek. Za vyscanování Paladran děkuje rudočernému prekodějovi.
12.3.
Ramadán?
Tento měsíc byl postní opět pouze zdánlivě. S trochou do mlýna přispěl Rock&Pop, labutí píseň Rustemu se odehraje na kompilaci Pařát (keltský zadek), a Paladran posílila nová zpěvačka. Dále byly spuštěny přípravné práce na klipu a Pedro finišuje na prvním mixu pilotova singlu "Walachian meshuggoid". V projektu jsou zatím jenom bubny, basa a elektrické kytary (= pouhých 75 stop), takže Paladran poctivě ctí své heslo - Pod 100 stop to není písnička!
22.2.
"Vítězný" Únor
Démon alkohol byl silnější než vyprahlé abstinenční popěvky a po dvou měsících se Nodfyr rozloučil s hitparádou. Další kritici si vzpomněli na Rockmagu a Payu. Hyenik také vedl bilaterální rozhovory s knížetem Rohanem a byl požádán městskou knihovnou ve Vsetíně o hudební přednášku na téma "Kytara - malý orchestr", která se uskuteční v dubnu.
18.2.
Soutěže, soutěže, soutěže
Prvním výhercem pastýřských her se stává nixx (No.2) - posíláme oheň v obálce. Soutěže se zúčastnil také náš věrný fanoušek bazi (Waťák, Desert Storm, JSX, Lifescape), který pro jistotu "důkaz" poslal už v předstihu (kdy na počítadle bylo cca 4500 přístupů). Takové aktivitě tleskáme a zasloužená odměna ho samozřejmě nemine. A ke dvěma stále probíhajícím (aby byly TRI), přibývá soutěžní otázka o Nodfyr (samozřejmě týkající se některého paladran-songu) - Co je to redyk? A protože je to první z pravidelných měsíčních soutěží, oheň si budou moci rozdělat první TRI!!! správně odpovídající. Chodit na valašský kopec se vám prostě vyplatí!
15.2.
Unter Feuer
Úplná trikritika se snesla na Nodfyr na věčném kovu, Další úhel pohledu, tentokrát s příchutí bambusových výhonků, přinesl Panda zine. A závěrečný orthodoxně andrenalinový extrém, "Na krok od smrti", Mortem zine. Kdo by se snad chtěl vzepřít logice matematiky, může hlasovat pro naprosto (ne)vhodný Parhún (žádný zpěv, nekonečné pidlikačky, No higain guitars!) v hitparádě Tvrdá hudba. Jsou čtyři vítězství víc než TRI ??? A co na to Jan Pleskačka ?+?+?
8.2.
Jak sa na valachy volá, tak sa z valach počítá...
Pomocí čobolácké války o pomlčku zkouší nedorostlý valach proniknout nejen do podvědomí, ale i mezi horních deset tisíc (to sa tak enom na horňácku praví, horních). Každopádně hyenik tomuto krowkofilovi přeje hodně štěstí, aby se mu to v Lipově (1580 obyvatel) podařilo, určitá šance tady určitě je a mohl by to zvládnout klidně i ze svojí šopy. Paladran mu silně a tak nějak všeslovansky vzájemně, hraje do kroku.
4.2.
Downtempo?
Mohlo by se zdát, že po vánočním šílenství je najednou ticho po pěšině. Ale zdání klame, Paladran je stále v plné práci, editaci i experimentaci. Za asistence proslulého soundguru (Spark potvrdí) s příhodným jménem "Valášek", Hyenik konečně nalezl správnou polohu. Nový mikrofon se osvědčil tak skvěle, že se ho závistivý horňák pokusil znehodnotit!!! Když se mu to nepodařilo vyrobil aspoň nactiutrhačský report. Šak neboj sa pazgřivče, hyena ti to raz spočítá...
26.1.
Rustem In Peace
Neodbytná rumunská odrhovačka si připsala už třetí zářez do hitparádové pažby. Koho stále neomrzelo humanitárně podporovat nejchudší regiony ČR, může klidně "dolejvat". Multumesc.
20.1.
Babeta jde do světa
Podařilo se vyguglit skutečně mezinárodní pohled na horské salašnictví. A po zprávách ze světa, zprávy z domova. Paladran pronikl mezi horních 10.000! Kdo má nějaký dotaz, Pedro milerád, i když neví, zodpoví. Aspoň je vidět čím tráví čas zaměstanci státních podniků. A my na vás zase studujeme...
19.1.
Pod palbou
Další nálož "kritiky": dlouze anoncovaná nevinnost, kratičký metalový masakr a na karpatské zahrádce nám vyrašil první folkový kvítek! I ty bujóne! A protože za tolik chvály se patří nějak poděkovat, Paladran vyhlašuje malou soutěž o miniCD Nodfyr. Kdo pošle screenshot s 5000. přístupem vyhrává a může si udělat oheň doma. Proto neváhejte a navštěvujte...
12.1.
Zas ty špice hitparád!
Člověk se snaží dělat umněéní pro umněéní (komplikované struktúry, písničky bez refrénů, neuchopitelné texty, nekonečné onanie) a stejně to nepomáhá. Na druhou stranu aspoň je na chrajzlery a drahé geary. Kdo by snad i nadále chtěl podporovat vypočítavé vyžírky, nechť svoje peníze klidně pošle. Děkujeme.
10.1.
Kritika už nemlčí…
Na netu se objevily další pitvy Nodfyru - na Fobiazine, Escape magu a real HC na alanrohan.net... Marigold, zástupce šéfredaktora Metalopolis zařadil Nodfyr dokonce do své metalové Valhally 2006! (děkovné dopisy už byly odeslány). Naši bezkrevní a bezmasí kolegové jdou proti proudu i bez proudu - vypalovačky ještě nestačily vychladnout a už nabízejí svou potemnělou tragedii ke stažení zadara!!! No nekupte to! Šero pro všechny !!!
7.1.
Hepi Nu Jár
Po nejhektičtějších 3 týdnech v životě hyen (prej svátky klidu :( je "ukončena" první etapa nahrávání Dřevěného ohně. Dnes konečně zahlásilo detašované pracoviště ve vesnické šopě - Bubny hotovo. Horňáčtí majstri to pojali trochu rekordně v čemž se jim kryt CO marně snažil vyrovnat. S hrdostí, s potěšením a se Skunym, taky hyenik pokřtil nové CD Rudých Koster - Budiž šero (konečně). Protože je VYNIKAJÍCÍ!!! Objednávejte na jejich stránkách, protože těžko u nás seženete za stopade něco lepšího!!! Support the acoustic metal ;o)
6.1.
Uvízlo v síti
Paladran si na internetu žije tak trochu svým vlastním životem, což je skvělé, protože tupírování zapíjí hubu. Na valachy je tak možno narazit např. na last.fm nebo v encyklopedii, v hudebních vyhledávačích nebo dokonce na francouzském webzinu! Sice jsme tam za maďary, ale my kuňkat taky neumíme, takže merci. A další kritické rozpory je možno číst na Metalopolis či Metalzone CZ nebo EN.