• novinky •

31.12.
Novoroční předsevzetí
Slibujem dnes přede všemi,
jako jiskry jasné,
že letos oheň dřevěný,
určitě nevyhasne.

Co nevidět spatří světlo světa vinyl split EP tumulus / temptament (společně s Forgotten Silence). Aby nebylo nutné kupovat gramodesky v pytli, s obsahem je možno se před koupí nejprve obeznámit tady nebo tam. Nejrychlejší recenzent vyhrál právo udělit tomuto veskrze ryze raritně obskurnímu dílku "desítku".
23.12.
Prodejný Hadraplán!
Bulvár svátky nesvětí a tak odhalil, že hyenik s vidinou mrzkého groše, propůjčil své akustické kytary do služeb speed metalové opery Fraternitas. Tancoval jak autor pískal a tak jsou pro další generace nemilosrdně uchována barytonová legáta, roztomilé agrobrnkačky, ko(s)mické dvanáctky či pseudoflamengo pádlovačky. Pedro už netrpělivě čeká na příležitost se obohatit o svých 30 stříbrných ...
30.11.
G.A.S.
Místo dokončování Karpatské demokracie si dovolili milí členovci podlehnout zákeřné epidemii. Hyenika i Pedra postihl nezvladatelný záchvat nemoci známé pod zkratkou GAS (gear aquisition syndrome). A tak místo ležení v posteli dělají randál, hrajou si na šéfy, vykládají nehorázné ba(lala)jky, polykají krabičky prášků ze zvrácených továren, až z toho dočista zopičili a volili modrého ptáka.
30.10.
Historické anály
Vysoce výživná ťafka byla nakonec pozdě ale přece vykomunikována (server však už v mezičase padl za vlast). Také "naši Italové" nám rozumějí. My jim ale moc ne, tak přišel na pomoc kvltovni InterTran. A výsledek předčil očekávání! mimochodem dlouhá doba březosti, bukolická country poezie, arogantní ciferník, koberec z kytar či dokonce nehumánní solové výstupy. Che aspettate?
20.10.
Paladran demasked!!!
Kdo by to čirou náhodou nezachytil, tak na Bandzone už chvíli visí nová tréninková šuplíkovka. Nepřátelé doom sludge neo emo folku si můžou posloužit kondenzovaným remixem. A další hříšníci už jsou v očistci...vyděržaj pijaňér
18.10.
Videostop
Na tytrubko.kom unikly neautorizované dokumenty zachycující nebohé aktéry v nepříliš lichotivém světle (věšinou byla všude příliš tma) - těžký porod nového projektu Chiasmatic nebo přímý přenos přírodní lapálie, pardon anomálie. Paladran pronikl i do filmového průmyslu, má na kontě soundtrack k motorkářské roadmovie.
31.8.
projektový p(r)opletenec
Letní siesta? Dovolená? Katatonická zatuhlost? Ale kdeže! Viz report z natáčení, již před časem avizovaného projektu Chiasmatic. Byla také rozšířena řada hadraplánovaných kytar, protože Yamaha = žádná námaha, nemluvě o klávesách a modulární smršti, která se už za oceánem nakládá do kontejneru.
7.7.
Real World Music!!!
Nový projekt členů Paladranu a Musica Folklorica začíná opravdu stylově. Hyenik dostal do Polska mail: "Jsem v Jordánsku, tak se asi teď nedočkáš. Pošli to Mirovi, je teď asi v Německu." A než stihl rozdat úkoly, basista zmizel do Itálie a Pedro odletěl do Turecka pomstít naše nešťastné kopálisty. V takovém babylónu, pak už ani nezarazí přespříliš lichotivé přirovnání k ebenovému kontinentu.
13.6.
Zpěvy páteční
Sveřepé hyeny zavile vyly na dětskou láhev. Červené tlačitko (record) bylo zmáčknuto pouze 449x, takže Kuthan šel jak po másle. Pouhopouhých devět alexandrovců si přesto vyžádalo trinárně kódovanou řeč (např. 13,31,32 nebo střed23 atd), nicméně stejně to nepomohlo. A mr.Tony upozornil na to, že Paladran už pronikl mezi horních 10.000, za což bude náležitě odměněn.
24.5.
Sedm kulí jak v Sarajevu
Počet použitých akustických kytar byl doplněn na magickou hodnotu. Majstrovi bylo slavnostně předáno 7+1 ks zbrusu nových znělek. Takže sledujte Šopaamplión.
10.5.
pro-mo-pho-to-shoot
Pan fotograf vytáhl fyzicky zubožené trosky salónních umňelců na pořádný paladrán, navíc ofeferonkovaný pomocí 15.km pěších přesunů a ukončený dole v dole, prej aby to "získalo trochu špíny a outdooru", díky qwerty! Do mozaiky zapadl další, tentokrát oslnivě zářivý, cimbálový střípek a byly zmixeno cca 200 hlasových vstupů (modří už vědí) do coveru, který bude brzy demaskován.
1.5.
Svátek práce
Do akustického arzenálu byly doplněny zbraně číslo 5 + 6 a zbývá dokončit už pouze Folk Metal Symphony In Deep C. Hyenik zavile navyl pestrobarevné kvokály do jistého emocoveru. ...a budem mávat, mávat, MÁVAT.
16.4.
Duben ještě tam nejsme
Pomocí obskurního ladění (FisCisFisDisBFis) byl zatlučen předposlední hřebíček do akustické rakve. True metalový instrument podpořil útok horských slonů. Skřeky k dílu přiložil i pterodaktyl (AE), v naléhavém emo sdělení v rámci pěkně vypečeného coveru z připravovaného funclubCD, které bude už brzo (jako obvykle). Sliby místo činů? Aktuálně oficiální reklamní znělku vyhrabete z harampádí v Šopě.
1.4.
Apríl?
Poučen z předchozích nezdarů, sestrojil elektrickou baskytaru. Dobrá rada nad zlato, a tak po neustálém popichování valášského majstra byla pře(do)hrána téměř kompletní basa. Konečně je to i trochu jazz...bass.
25.3.
Hody, hody, ropovody
...dejte kejtry malovaný, nebo aspoň hutný. Hyenik doklepal "pár" stovek akustických stop a konečně došlo i na kvltovní středovicu. Pedro si ve svém smršťoidním příspěvku usmyslel tak paakordickou změť, že hyenik musel použít tahák! Jakoby nevěděl, že podle folkových zákonů "dimáky" používají jenom zbabělci, při snaze vybruslit ze slepých harmonických uliček.
13.3.
Money, money, money...
Po dlouhých měsících nezvěstnosti se ohlásil americký sponzor, takže závěrečné fáze nahrávaní budou možná ještě trošku zpříjemněny a vylepšeny. Jinak je páchán jeden jingl za druhým…..dark, doom, hair, folk, aku, prog, math, neo a všechno samozřejmě METAL!!!
29.2.
Prodloužený únor
Ani jednou za 4 roky se dýchavičná folkmetalová mašinka nezastavuje a Hyenik ve studiu, kde v případě časové tísně natáčí i držitelé Oscara, přiložil na oheň další korejsko americké dřívko a i Šopa propaguje jak enom može, aj bez antény, kerú jí uzmula malá Emma. Nebo to bylo Emo?
26.2.
Úrodný únor
Divoký odchyt jednotlivých tracků pokračuje. Na obvyklé hodnocení: "Dobré to je chlapci, len ta trúba vám chýba", byla připravena rázná odpověď! Kromě toho taky Dan zašel do lesa na dřevo. Hyenik přiložil na oheň další exkluzivní sladké dřevo a samotný Mr.Ayreon napsal: "Cool, good luck with your music!" …My thoughts, exactly tavárišč Lukassenko. Spasíba.
18.2.
Hogo Fogo Metal
Paladran pronikl do učebních osnov gymnázia!!! Dobře informované zdroje uvedly, že písničky Paladranu jsou součástí výuky hudební výchovy v rámci tématu "Artificiální a nonartificiální hudba", jako ukázka současného fúzování stylů, vedle takových jmen jako Vanessa Mae apod. Hyenik na to hned zareagoval seriózní variací songu Meshuneala, která bude snad k poslechu už brzo. Jako obykle.
7.2.
Sirotek z Radhošťa
Velko-dušný Mr.MacValášek se ujal dočasně bezprizorního jinglu a zneužil ho ve své proudové prezentaci, kde je možno ho čas od času zachytit v éteru. Na stejném místě činu se objevilo i nactiutrhačské blahopřání, hyenik pěkně děkuje a ve volných chvílích přikládá dřevo na oheň...
2.1.
Jó, třešně zrály
Navzdory ranám osudu (ni koně majstr neměl) byla spáchana ve vánočním Veselí třešnička na oheň. Aby jim do toho hyenik nepočítal, oba akt-éři milerádi tuto prasečinku v 7/16 taktu zprznili bez jeho prducentského dohledu. Fanoušky hesla "Někdy víc znamená víc!" určitě následná kuličkiáda potěší.